Trápi vás bolesť chrbtice, karpálny tunel alebo brnenie končatín?

Bolesť chrbtice počas života postihne zhruba 80 % ľudí, pričom u 10 % z nich sa bolesti vyvinú do chronickej podoby. Najčastejšou príčinou bývajú poškodené nervy.

a b c d e f h i k l m n o p r s t u v ú

Vitamín B12

vo vode rozpustný vitamín, ktorý je súčasťou komplexu vitamínov B. Je tiež známy ako energetický vitamín. Telo ho okrem výroby energie potrebuje napríklad na rad životných funkcií a metabolických procesov, tiež na krvotvorbu, syntézu DNA a tvorbu myelínu.

Vitamíny

základné látky, ktoré telo prijíma z potravy. Rozlišujú sa vitamíny rozpustné v tukoch a vo vode. Medzi vitamíny rozpustné v tukoch patria vitamíny A, D, E, F a K. Medzi vitamíny rozpustné vo vode patria vitamíny B1, B2, B6, B12, biotín, kyselina pantoténová, niacín a niacínamid, kyselina listová, kyselina folínová, vitamín C a bioflavonoidy.

Výhrez medzistavcovej platničky

stav, pri ktorom sa medzistavcové platničky deformujú a menia svoju polohu. Ide o výhrez. V dôsledku toho je vyvíjaný tlak na nervové dráhy v blízkosti chrbtice alebo sú dokonca nervy priškripnuté (pozri tiež ústrel alebo ischialgia). Výhrez platničiek sa obvykle vyskytuje v oblasti bedrovej chrbtice. Vyskočená platnička vedie k bolestiam a často aj k poruchám citlivosti v chrbte. Tieto príznaky sa môžu rozšíriť do nohy.

zada_3

Už žiadne AU!

1 kapsula denne

Balenie: 30 kapsúl
 
aublock-SK-30

Pre riadenú diétnu výživu pri bolesti sprevádzajúcej vertebrogénny syndróm, syndróm karpálneho tunela, polyneuropatia rôzneho pôvodu a neuralgia.

Nie je určené pre deti do 12 rokov.