Trápi vás bolesť chrbtice, karpálny tunel alebo brnenie končatín?

Bolesť chrbtice počas života postihne zhruba 80 % ľudí, pričom u 10 % z nich sa bolesti vyvinú do chronickej podoby. Najčastejšou príčinou bývajú poškodené nervy.

a b c d e f h i k l m n o p r s t u v ú

Taktilný

dotykový, hmatový, slovo je odvodené z latinského slova „tangere“ („dotýkať sa“). Pasívne vnímanie mechanických dojmov sa nazýva hmatové vnímanie.

Tepelná terapia

využíva teplo z rôznych zdrojov (napr. teplé zábaly a obklady alebo infračervené žiarenie) na liečbu bolesti a nezápalových ochorení. Dôležitým účinkom tepla je uvoľnenie svalov. Metabolizmus tela je stimulovaný tepelnou terapiou. Pozitívny efekt sa prejavuje v tom, že v zahriatych tkanivách je stimulovaný transport kyslíka aj príjem živín a uvoľňovanie produktov metabolizmu. Zvýšené teplo v tkanive posilňuje aj imunitný systém.

Terapia

termín používaný na opis všetkých opatrení na liečbu chorôb a zranení. Cieľom je umožniť alebo urýchliť hojenie, odstrániť alebo zmierniť symptómy a obnoviť fyzické a/alebo psychické funkcie. Kauzálna terapia je zameraná na odstránenie príčiny, symptomatická terapia na odstránenie symptómov.

Terapia bolesti

všetky liečebné opatrenia zamerané na odstránenie akútnej alebo chronickej bolesti.

Tetraplégia

je úplné ochrnutie všetkých štyroch končatín (ruky a nohy). Príčiny môžu byť napr. vysoká paraplégia v dôsledku poškodenia (lézie) miechy v oblasti krku alebo poliomyelitída.

Topické (lokálne)

opisuje použitie liečiv tam, kde majú mať terapeutický účinok, napr. lokálne alebo externe. Opakom je tzv. systémová aplikácia, napr. podanie lieku vo forme tablety alebo injekcie, kedy je účinná látka distribuovaná do celého tela.

Trauma

fyzické zranenie spôsobené vonkajším násilím.

zada_3

Už žiadne AU!

1 kapsula denne

Balenie: 30 kapsúl
 
aublock-SK-30

Pre riadenú diétnu výživu pri bolesti sprevádzajúcej vertebrogénny syndróm, syndróm karpálneho tunela, polyneuropatia rôzneho pôvodu a neuralgia.

Nie je určené pre deti do 12 rokov.