Trápi vás bolesť chrbtice, karpálny tunel alebo brnenie končatín?

Bolesť chrbtice počas života postihne zhruba 80 % ľudí, pričom u 10 % z nich sa bolesti vyvinú do chronickej podoby. Najčastejšou príčinou bývajú poškodené nervy.

a b c d e f h i k l m n o p r s t u v ú

Reflex

neuvedomená a vždy rovnaká reakcia nervového systému na podnet. Vyšetrenie reflexov umožňuje urobiť závery o funkčnom stave nervového systému. Jedným z príkladov je žmurkací reflex alebo kontrakcia zrenice pri vystavení svetlu. Známy je tiež reflex hamstringov, kedy sa predkolenia automaticky zdvihnú pri ľahkom zasiahnutí určitej šľachy pod kolenom.

Roztrúsená skleróza

chronické zápalové ochorenie centrálneho nervového systému (CNS), pri ktorom je napadnutá krycia vrstva nervov. Spolu s epilepsiou je RS jedným z najčastejších neurologických ochorení u mladých dospelých. Predpokladá sa, že príčinou je autoimunitná reakcia. Zápalové a imunitné bunky tela omylom napádajú vlastné štruktúry tela. Dochádza tak k poruche krycej vrstvy nervových vlákien (myelínovej pošvy) a k poškodeniu samotných nervových vlákien. V postihnutých vláknach sa horšie prenášajú nervové podnety. Okrem mozgu a miechy môže byť postihnutý aj zrakový nerv. Ochorenie, známe tiež ako encephalomyelitis disseminata (ED), nemožno vyliečiť, ale priebeh je možné často rôznymi opatreniami priaznivo ovplyvniť.

Rýchlosť nervového vedenia

udáva, ako rýchlo sú elektrické impulzy prenášané pozdĺž nervového vlákna.

zada_3

Už žiadne AU!

1 kapsula denne

Balenie: 30 kapsúl
 
aublock-SK-30

Pre riadenú diétnu výživu pri bolesti sprevádzajúcej vertebrogénny syndróm, syndróm karpálneho tunela, polyneuropatia rôzneho pôvodu a neuralgia.

Nie je určené pre deti do 12 rokov.