Trápi vás bolesť chrbtice, karpálny tunel alebo brnenie končatín?

Bolesť chrbtice počas života postihne zhruba 80 % ľudí, pričom u 10 % z nich sa bolesti vyvinú do chronickej podoby. Najčastejšou príčinou bývajú poškodené nervy.

a b c d e f h i k l m n o p r s t u v ú

Lézia

zmena v tkanive spôsobené chorobou alebo zranením. Termín sa používa obzvlášť často pre poškodenie alebo zmeny kože, ale v zásade môžu byť postihnuté všetky tkanivá a štruktúry v tele.

Lokálne anestetikum

lieky na lokálnu anestéziu. Vytvárajú v mieste aplikácie na obmedzenú dobu stav otupelosti, aby bolo možné vykonať operatívne alebo diagnostické opatrenia. Lokálne anestetiká možno použiť v rôznych formách: povrchovo (povrchová anestézia), inhalačne (infiltračná anestézia), injekčne (intravenózna regionálna anestézia) alebo cieleným vypínaním určitých nervov alebo nervových vetiev injekcií okolo nich lokálnymi anestetikami (kondukčná anestézia).

Lordóza

zakrivenie chrbtice smerom von (konvexné) a dopredu (ventrálne). U ľudskej chrbtice sa vyskytujú lordózy v krčnej a bedrovej oblasti. Odborníci označujú prehnané ventrálne konvexné zakrivenie časti chrbtice ako hyperlordózu. Opakom lordózy je kyfóza.

Lumbágo

ľudovo známe ako seknutie v krížoch(ústrel, húser). Lekári hovoria aj o lokálnom bedrovom syndróme, bolestiach bedier alebo ischiase. Ide o akútne závažné problémy v oblasti bedier.

Lumbálne

vzťahujúce sa k bedrovým stavcom, patriace k nim alebo z nich vychádzajúce.

zada_3

Už žiadne AU!

1 kapsula denne

Balenie: 30 kapsúl
 
aublock-SK-30

Pre riadenú diétnu výživu pri bolesti sprevádzajúcej vertebrogénny syndróm, syndróm karpálneho tunela, polyneuropatia rôzneho pôvodu a neuralgia.

Nie je určené pre deti do 12 rokov.