Trápi vás bolesť chrbtice, karpálny tunel alebo brnenie končatín?

Bolesť chrbtice počas života postihne zhruba 80 % ľudí, pričom u 10 % z nich sa bolesti vyvinú do chronickej podoby. Najčastejšou príčinou bývajú poškodené nervy.

a b c d e f h i k l m n o p r s t u v ú

Chiropraxia

ide o alternatívnu liečebnú metódu, ktorej cieľom je obnoviť normálnu funkciu a pohyblivosť kĺbov, najmä v oblasti chrbtice. Pri nej by mala byť bolesť zmiernená alebo odstránená. Pri liečbe chiropraxiou sa používajú špeciálne úchopové techniky, ktorými sa snaží chiropraktik uvoľniť kĺbové blokády. Okrem liečby bolestí chrbta môže táto metóda pozitívne ovplyvniť aj bolestivé funkčné obmedzenia vo svaloch a šľachách.

Chrbticový kanál

Vertebrálny alebo chrbticový kanál je dutina v chrbtici, ktorá je tvorená stavcovými oblúkmi a jednou stranou stavcových tiel. Prebiehajú v nej miecha a korene miechových nervov (cauda equina).

Chrbticový syndróm

Spinálny/chrbticový syndróm sa používa na opis rôznych typov bolesti chrbtice, napr. bolesť chrbta alebo krku. Táto v podstate trochu nepresná diagnóza nevypovedá nič o príčine bolesti, môže byť spôsobená svalovým napätím, vyskočenou platničkou, artrózou a mnohými ďalšími.

chronický

stav, ktorý sa vyvíja pomaly a trvá dlhú dobu. Opakom chronického je akútny. Prechod z akútneho ochorenia do chronického, často za prítomnosti bolesti, sa označuje ako chronifikácia.

Citlivosť

schopnosť vnímať rôzne vnemy, zároveň aj synonymum pre všeobecnú citlivosť organizmu, napr. na niektoré užívané látky alebo podnety.

CNS

ide o časť nervového systému, ktorú tvorí mozog a miecha. Jeho hlavnou úlohou je prenášať signály medzi orgánmi, svalmi a mozgom

Compliance

(čítaj komplains), znamená ochotu pacienta aktívne sa podieľať na liečbe svojho ochorenia. Tým je napríklad pravidelný príjem predpísaných liekov alebo pravidelné vykonávanie cvikov pri liečebnej rehabilitácii.

zada_3

Už žiadne AU!

1 kapsula denne

Balenie: 30 kapsúl
 
aublock-SK-30

Pre riadenú diétnu výživu pri bolesti sprevádzajúcej vertebrogénny syndróm, syndróm karpálneho tunela, polyneuropatia rôzneho pôvodu a neuralgia.

Nie je určené pre deti do 12 rokov.