Trápi vás bolesť chrbtice, karpálny tunel alebo brnenie končatín?

Bolesť chrbtice počas života postihne zhruba 80 % ľudí, pričom u 10 % z nich sa bolesti vyvinú do chronickej podoby. Najčastejšou príčinou bývajú poškodené nervy.

a b c d e f h i k l m n o p r s t u v ú

Akupunktúra

ide o odvetvie tradičnej čínskej medicíny, skrátene TCM. Cieľom je zavádzanie sterilných ihiel z nerezovej ocele do konkrétnych oblastí pokožky za účelom zmiernenia alebo vyliečenia príznakov ochorenia. Periférna stimulácia akupunktúrnych bodov trvá asi 20 až 40 minút v pokojnej, uvoľnenej, a predovšetkým pohodlnej polohe v ľahu alebo v sede. Pred zavedením ihly sa akupunktúrny bod ľahko masíruje. Počas každého akupunktúrneho ošetrenia by sa malo napichať len toľko bodov, koľko je potrebných. Akupunktúrne ihly sú jednorazové ihly, ktoré treba po použití zlikvidovať. Ako dlho a ako intenzívne sa akupunktúrna liečba vykonáva, je možné stanoviť iba individuálne v závislosti od typu ochorenia.

Akútny

náhly, rýchly, s ťažkým priebehom. Akútne sa označujú ochorenia, ktoré rýchlo prepuknú a trvajú pomerne krátku dobu 3 až 14 dní

Analgetikum

liek, ktorým sa tíši alebo zmierňuje bolesť

Anamnéza

vyšetrenie pacientovho života pred chorobou pre zistenie príčiny choroby lekárom alebo inou ošetrujúcou osobou. Cieľom je prostredníctvom presne položených otázok získať informácie potrebné k liečbe alebo k vyšetreniu. Anamnéza často vedie pri lekárskom vyšetrení k predpokladanej diagnóze.

Antireumatiká

protizápalové lieky, ktoré sa používajú predovšetkým na zmiernenie zápalu pri ochoreniach kĺbov. Predpisujú sa aj na rad ďalších ochorení pohybového aparátu a ako protizápalový liek.

Aplikácia

spôsob podania lieku. Vnútorne (tablety, kvapky, sirupy), miestne (krémy, gély, náplasti), parenterálne (čapíky, injekcie), inhalačne (spreje)...

Artritída

zápal jedného alebo viacerých kĺbov. Pokiaľ je postihnutý iba jeden kĺb, ide o monoartritídu, postihnutie viacerých kĺbov sa nazýva polyartritída. Artritída je zápalové ochorenie kĺbov, ktoré je sprevádzané príznakmi, ako je bolesť, opuch, začervenanie, zhoršená funkcia, postihnuté miesto je teplé. Zápalom môže byť postihnutý akýkoľvek kĺb v ľudskom tele. Najbežnejšou formou artritídy je chronická artritída, známa tiež ako reumatoidná artritída a ľudovo povedané reumatizmus.

Artróza

ide o degeneratívne postihnutie kĺbov, ktoré sa vyvíja pomaly a často sa vyskytuje u starších ľudí. Artróza spôsobuje poškodenie kĺbovej chrupavky z rôznych príčin, ako je nadmerné alebo nesprávne namáhanie kĺbu, úrazy alebo nedostatok pohybu. Artróza často postihuje bedrový alebo kolenný kĺb.

Atlas

označuje prvý krčný stavec chrbtice, ktorý podopiera celú hlavu. Svoj názov dostal podľa gréckeho Titána Atlasa, ktorý musel na ramenách zdvihnúť váhu nebies. V praxi sa atlas označuje skratkou C1.

Axón

označuje sa tak výbežok nervovej bunky. Axón nervového vedenia vysiela elektrické impulzy, tzv. nervové impulzy, z jednej nervovej bunky do druhej. Je obalený a tým chránený tukovou vrstvou, tiež známou ako myelínová vrstva

zada_3

Už žiadne AU!

1 kapsula denne

Balenie: 30 kapsúl
 
aublock-SK-30

Pre riadenú diétnu výživu pri bolesti sprevádzajúcej vertebrogénny syndróm, syndróm karpálneho tunela, polyneuropatia rôzneho pôvodu a neuralgia.

Nie je určené pre deti do 12 rokov.